NBR (NİTRİL)
Nitril sızdırmazlık elemanlarının büyük kısmı için önerilir. Nitril ( NBR ) bir Butadiene – Acrylo Nitrile (ACN) pdlimeridir. ACN oranındaki değişikli , kullanılan karışımın mineral yağlar , gres ve yakıtlardaki hacimsel değişimi , gaz geçirgenliğini , elastisitesini ve kopresion (geriye toplama özelliğini ) değitirir, Alifatik hidrokarbonlar ( örneğin ,Propan , Bütan , Petrol ) mineral yağları , yağlama yağları , Grup H, HL, HLP tip yağlar ve gresler, HFA, HFB ve HFC, bitkisel ve hayvansal grez yağları , hafif ısıtma ve diesel yatıtında oldukça iyi dayanım özellikleri gösterir Yakıtlar ve sanayi sıvıları için değişik karışımlar yapılmaktadır, Standart Nitril karışımımız %30 ile %50 Acrylo Nitril içermektedir, -30 ‘C, +105 ‘C ye kadar kullanılmak üzere önerilir. Kısa aralıklı çalışmalarda +120 ‘C ye kadar kullanılabilir. NBR polimerin tamamını ya da bir bölümünün çift bağlı Butadien ile hidrojene edilmesi ile elde edilen bir elastomer türüdür. Peroksit aracılığıyla vulkanize edilen HNBR yüksek ısı oksidasyon stabilitesine sahip olur. Standart NBR karışımına nazaran yüksek ısı ve yüksek mekanik değerlerine sahip olan HNBR, -30’C ile +100 ‘C arasında kullanılmak üzere önerilir.

CR (NEOPREN)
Neopren -45’C ile +100’C arasında kopma,yırtılma ve aşınmaya karşı çok dayanıklıdır. Aleve karşı dirençlidir. Yüksek anilin noktalı mineral yağlarda, silikon yağı, gres ve alkole direnci iyidir. Aynı anda yağa ve atmosferik şartlara dayanıklılık istenen yerlerde kullanılır.

MVQ (SİLİKON)
Silikon -60 ‘C ile 200 ‘c arasında elastikiyetini korur. Dinamik uygulamalarda tavsiye edilmez. Ozon, hava ve yağa karşı direnci iyidir. Oksitlenmiş yağlara , bazı hipoit ve E.P. Tipi yağlara dayanıklılığı azdır.

FKM (VİTON)
Viton veya Flourel ticari isimli malzeme -30 ‘C ile +225 ‘C arasında her tip gres, yağ ve solvente dayanıklıdır. Birçok kimyasallara karşı dirençi çok iyidir. Düşük gaz geçirgenliği istenildiğinde ve vakum sistemlerinde çok iyi sonuç verir.

PU(POLİÜRETAN)
Poliüretan (PU) -30 ‘C ile +100 ‘C arasında kopma, yırtılma ve aşınmaya karşı mükemmel dayanıklılığı vardır, hava ve ozona dirençlidir. Mineral yağlar, gres ve ailfatik hidrokarbonlara direnci iyidir. Özellikle yüksek basınç sızdırmazlık elemanı ve mil sıyırıcı olarak kullanılır.

NR ( TABİİ KAUÇUK)
Tabii kauçuk -60 ‘C ile +100 ‘C arasında kullanılır. Yüksek esneklik gerektiren yerlerde tavsiye edilir.

SBR (SİSTEN BUTADİEN KAUÇUK)
-50’C ile +100 ‘C arasında glikol esaslı fren yağlarına, inorganık asitlere, bazlara ve alkole karşı direnci iyidir.

EPDM (ETİLEN PROPİLEN KAUÇUK)
-40 ‘C ile +145 ‘C arasında kullanılabilir. Fosfat, ester akışkanlarına , otomotiv fren yağlarına ve buhara karşı direnci çok iyidir.